Kunnan johto

Namn på i ledningsgruppen

Kunnan johtoryhmä koostuu toiminta-alojen johtavista virkamiehistä.

Johtoryhmän tehtävänä on
• koordinoida toimintaa ja suunnittelua
• jatkuvasti arvioida toimintaa ja tavoitteiden saavuttamista
• valmistella sekä hallinnon että palveluiden kehittämistä koskevia asioita
• avustaa kunnanjohtajaa kunnanhallituksen asioiden valmistelussa
• toteuttaa henkilöstöpolitiikkaa ja tehdä aloitteita.

Ryhmä kokoontuu säännöllisesti ja sitä johtaa kunnanjohtaja.

Johtoryhmän kokoonpano

  • Gun Kapténs, kunnanjohtaja
  • Johanna Holmbäck, hallintojohtaja
  • Maria Palm, talousjohtaja
  • Annette Kortell-Svenfors, henkilöstöjohtaja
  • Carola Holm-Palonen, koulutuspalveluiden johtaja (virkavapaa)
  • Malin Stenman, varhaiskasvatusjohtaja
  • Caroline Smedberg, hyvinvointipalvelujen johtaja
  • Mattias Thors, teknisten palveluiden johtaja
  • Kim Thylin, konsernijohtaja

Annette Kortell-Svenfors

Henkilöstöjohtaja

Henkilöstöhallinto, Kunnankanslia

annette.kortell-svenfors@larsmo.fi

06 785 7212

Caroline Smedberg

Hyvinvointipalveluiden johtaja

Hyvinvointipalvelut, Kunnankanslia

caroline.smedberg@larsmo.fi

044 78 77 230

06 785 7230

Gun Kapténs

Kunnanjohtaja

Kunnankanslia, Rönnliden Invest Ab Oy, Yleinen osasto

gun.kaptens@larsmo.fi

044 03 65123

06 785 7200

Johanna Holmbäck

Hallintojohtaja

Kunnankanslia, Yleinen osasto

johanna.holmback@larsmo.fi

044 78 7 7211

06 785 7211

Malin Stenman

Varhaiskasvatusjohtaja/ vt koulutuspalveluiden johtaja

Kunnankanslia, Perusopetus, Varhaiskasvatus

malin.stenman@larsmo.fi

044 78 77 400

Maria Palm

Talousjohtaja

Kunnankanslia, Talousahallinto

maria.palm@larsmo.fi

044 78 77 201

Mattias Thors

Teknisten palveluiden johtaja

Kunnankanslia, Tekniset palvelut

mattias.thors@larsmo.fi

044 78 7 7220

06 785 7220

Kim Thylin

Konsernijohtaja

Fastighets Ab Centrumhuset Kiinteistö Oy, Kiinteistö Oy Larsmo bostäder, Kunnankanslia, Kuntakonserni, Larsmo Vatten och Avlopp Ab Oy

kim.thylin@larsmo.fi

044 78 77209

Carola Holm-Palonen

Johtajuuden kehistysvastaava

Henkilöstöhallinto, Kunnankanslia

carola.holm-palonen@larsmo.fi

06 785 7235